5 ważnych zalet stanowiska do pobierania krwi i iniekcji

5 ważnych zalet stanowiska do pobierania krwi i iniekcji

Stanowisko do pobierania krwi i iniekcji dostępne w ofercie U.B.M. KOTASIŃSKA to wysokiej klasy wyposażenie medyczne, którego zalety doceniane są w wielu laboratoriach, gabinetach prywatnych i przychodniach publicznych wykonujących badania krwi.

Jako miejsca sterylne i wymagające najwyższej higieny, gabinety wykonujące iniekcje i pobrania krwi stawiają wysokie wymagania względem jakości i funkcjonalności stosowanego wyposażenia.

Na jakie 5 najważniejszych zalet stanowiska do pobierania krwi i iniekcji warto zwrócić szczególną uwagę?

Nieorganiczne tworzywa gwarancją jakości produktu

Wysoka higiena stanowiska do pobierania krwi to priorytet, choć ważne jest by w parze z nią szła trwałość mebla. Wykorzystywane w produkcji nieorganiczne tworzywa stosowane zarówno w ramach tapicerki, jak i stalowych elementów konstrukcji pozwalają na częste czyszczenie stanowiska do pobierania krwi i iniekcji przy użyciu silnych środków dezynfekujących, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni mebla. Sama tapicerka siedziska, podłokietniki oraz oparcie fotela zostały wykonane bez widocznych szwów, które mogłyby stanowić miejsce trudne do oczyszczenia i usunięcia bakterii.

Elementy ze stali nierdzewnej pokryte są lakierem proszkowym odpornym na promieniowanie UV, czyszczenie środkami dezynfekującymi, tarcie uszkodzenia mechaniczne i korozję.

Możliwość regulacji poszczególnych elementów stanowiska

Komfortowa obsługa pacjenta podczas pobierania krwi zależy od odpowiednio przygotowanego stanowiska, dlatego kolejną zaletą mebla będzie możliwość regulacji elementów takich jak podłokietniki, oparcie czy dodatkowe półki dające łatwy dostęp do niezbędnych próbówek. Podłokietniki w stanowisku do pobierania krwi i iniekcji powinny być nie tylko podnoszone góra/dół, dopasowując się do wysokości najwygodniejszej dla pacjenta i pielęgniarki wykonującej iniekcję, ale też dawać możliwość obrotu podłokietnika do 180 stopni w każdym kierunku dla wygodnej pozycji ręki przy dłuższych pobraniach krwi.

Wszystkie elementy regulowane są ręcznie i mogą być dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta bez zbędnego przedłużania czasu trwania zabiegu.

Dodatkowe elementy wyposażenia

Możliwość personalizacji mebli medycznych, w tym także wyposażenia zintegrowanego ze stanowiskiem do pobierania krwi i iniekcji ułatwi znacząco korzystanie z wyposażenia medycznego na co dzień. Zależnie od zapotrzebowania gabinetu, stanowisko może być wyposażone w jeden wygodny podłokietnik lewy oraz dodatkową półkę na próbówki, gazy i igły bądź dwa podłokietniki przydatne w przypadku pacjentów, u których pobranie krwi z lewej ręki może być trudne lub niewskazane w konkretnym przypadku.

Każde ze stanowisk do pobierania krwi i iniekcji jest wyposażone w regulowane oparcie i regulowany na wysokości i w kącie nachylenia podłokietnik, natomiast pozostałe elementy mogą być dopasowane w zależności od potrzeb gabinetu.

Możliwość dopasowania stanowiska pod kątem koloru tapicerki

Pacjenci odwiedzający punkt poboru krwi zwykle nie czują się najlepiej z perspektywą igły wkuwanej w ich rękę, ale ich poczucie komfortu może dodatkowo zaburzyć nieprzyjemna obsługa czy niechlujnie zorganizowany, widocznie zaniedbany gabinet.

Z tego też względu dużą wagę przykłada się dziś nie tylko do jakości wyposażenia i mebli medycznych, ale też do ich wyglądu. Stanowisko do pobierania krwi i iniekcji z oferty U.B.M. KOTASIŃSKA zostało wykonane z wykorzystaniem wysokiej jakości nieorganicznej tapicerki, której kolor może być dobrany zgodnie z estetyką i wizerunkiem gabinetu. Odporna na ścieranie i promieniowanie UV tapicerka nie traci koloru po kolejnych dezynfekcjach czy w pomieszczeniu z dopływem światła dziennego,

Meble medyczne ze znakiem CE

Wysokie wymagania w zakresie jakości wykonania, sterylności oraz łatwości czyszczenia mebli medycznych sprawiły, że współcześnie warto sięgać jedynie po wyposażenie z certyfikatem. Stanowiska do pobierania krwi i iniekcji zostały oznaczone znakiem CE, który świadczy o przejściu przez nie wszystkich wymaganych testów, kontroli i pełnego procesu certyfikacji.

O uzyskanie takiego certyfikatu można starać się wyłącznie w przypadku najwyższej jakości produktów utrzymujących wysoki poziom wykonania i trwałości w każdym elemencie i na każdym etapie produkcji. Z perspektywy pacjenta, a także obsługi punktu poboru krwi, certyfikowane stanowiska do pobierania krwi i iniekcji to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza opcja spośród produktów dostępnych na rynku.

Previous Samodzielne polerowanie lakieru
Next Jak zrobić i wydrukować własny kalendarz

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Gry dla całej rodziny

Szukasz sposobu na wspólne spędzenie czasu z rodziną, by zacieśnić łączące was więzy, a jednocześnie spędzić czas w miły sposób niosących wiele wartości edukacyjnych dla dzieci? Wybór odpowiedniego zajęcia wcale

Life&Style 0 Comments

Co to jest makijaż hipoalergiczny?

Ponadto, dermatolodzy oferują hipoalergiczne zalecenia dotyczące produktów do makijażu, które pomogą zminimalizować podrażnienia. Jeśli masz wrażliwą skórę – w tym zaczerwienienie, łuszczenie się, suchość i uderzenia – to wiesz, że

Life&Style 0 Comments

Rafał Maślak planuje podróż do USA. Chce przejechać przez wszystkie stany

W 2017 roku model zamierza się skoncentrować na rozwoju firmy, którą prowadzi wraz ze swoją dziewczyną. Planuje także zrealizować marzenie o podróży po USA. Chce zwiedzić wszystkie stany i przekonać się, czy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź