Jak naprawić pękniętą skórę fotela samochodowego?

Jak naprawić pękniętą skórę fotela samochodowego?

Skórzana tapicerka jest bardzo chętnie wybierana, ale trzeba również pamiętać, że ma ona również słabe strony. Na pewno będzie to pękanie i powstawanie ubytków na skutek naturalnego procesu starzenia się materiału. Jednak nawet taka popękana skóra jest lepsza niż tworzywo sztuczne w fotelach samochodów. Dodatkowo taką popękaną skórę można odnowić.

Co można, a czego nie warto naprawiać?

Każdy kto miał samochód z tapicerką w pełni skórzaną na pewno rozumie, że jest to materiał najlepszy. Główne zalety to naturalność, estetyka, wytrzymałość. Naturalne pochodzenie skóry sprawia również, że ten materiał podlega procesom starzenia. W związku z tym skóra się kurczy, na tapicerce pojawiają się pęknięcia. Skórę można naprawić, warto jednak wiedzieć jak można to zrobić.

Jeśli pęknięcia występują na siedzeniu fotela to sprawa będzie bardzo trudna. Skóra jest tam poddawana dużym obciążeniom i naprawa może mijać się z celem. Tutaj jedynie wizyta u tapicera może pomóc. Jeśli są to brzegi oparcia można wykorzystać metodę szpachlowania i naprawić skórę. Warto jednak wiedzieć jak to zrobić.

Do rekonstrukcji trzeba mieć kilka preparatów, proste narzędzia i kawałek mocnego materiału. Tkaninę należy docinać do wymaganego wymiaru, wyraźnie większego niż pęknięcie. Potem wpychamy w powstałą w skórze szczelinę. Gdy materiał będzie wpasowany przyklejamy go do tapicerki. Używamy do tego kleju do skóry, który jest mocny i elastyczny. Należy odczekać dwie godziny i można uzupełniać ubytki rozpoczynając od przygotowania miejsca pęknięcia. Przed położeniem szpachli należy miejsca wokoło pęknięcia i brzegi szczeliny dokładnie szlifować papierem ściernym z grubością 220 – 320 szczególnie uważając na te miejsca, gdzie występują szwy.

Szpachlowanie i malowanie skórzanej tapicerki

Po tym jak boki będą wygładzone miejsce uszkodzenia skóry i jego okolice przecieramy rozpuszczalnikiem GLD. Rozpuszczalnik ten czyścić tapicerkę, rozpuszcza farbę i ożywia skórę. Dzięki jego użyciu szpachla będzie się dobrze trzymać. Po tym jak miejsce będzie przygotowane można nakładać szpachlę na skórę. Najlepiej kilka warstw z czego pierwsza wyłącznie na miejsce pęknięcia. Kolejne warstwy jedna na drugą na przeschniętą powierzchnię. Po przeschnięciu ostatniej warstwy delikatnie wszystko można wyrównać papierem ściernym. A potem malujemy to farbą do renowacji skóry. Farbę nakładamy z pomocą gąbki nigdy nie pędzelkiem. Na koniec tylko utrwalacz i praca wykonana.

Tak wykonana renowacja powinna dać dobry efekt.

Więcej na https://autokosmetyki.edu.pl/

Previous Przeprojektowanie przestrzeni biurowej: Jak często powinno się to zdarzać?
Next Co to jest makijaż hipoalergiczny?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Konieczne inwestycje w bezpieczeństwo drogowe

Choć polska sieć dróg szybkiego ruchu w ciągu ostatniej dekady zwiększyła się czterokrotnie, to przed Polską wciąż długa droga do poprawy bezpieczeństwa. Jak podkreśla Kallistratos Dionelis, sekretarz generalny ASECAP, konieczne są

Motoryzacja 0 Comments

5 najważniejszych narzędzi dla mechanika

Istnieje wiele specjalistycznych narzędzi, które pomagają naszym mechanikom w naprawie pojazdów i powrocie na drogę – ale jest wiele narzędzi, które mogą być użyte w każdym pojeździe. Zapytałem Dicky’ego, co

Motoryzacja 0 Comments

Ceny ropy w przyszłym roku mogą odbić się od dna

W ciągu ostatniego miesiąca cena ropy naftowej na londyńskiej giełdzie spadła o ponad 18 proc. We wtorek za baryłkę trzeba było płacić niecałe 37 dolarów. Analitycy BM Reflex prognozują, że w najbliższych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź