Policja przestrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail

Policja przestrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed nową kampanią znanego już wcześniej zagrożenia. Przestępcy wykorzystują odpowiednio spreparowane wiadomości e-mail, które mają nakłonić do pobrania złośliwego pliku.

Fałszywe wiadomości e-mail wysyłane są z serwerów umiejscowionych poza granicami kraju, umożliwiając przesłanie wiadomości mail z dowolnego adresu pozornie wyglądającego jak autentyczny w rzeczywistości jednak będącego jedynie usługa „spoofingową”. Wśród używanych tytułów jest m.in. Powiadomienie o zapłacie, bądź prośba o potwierdzenie otrzymania płatności.  Dla nieświadomej osoby wiadomość może wyglądać jak autentyczna, w rzeczywistości załącznik dołączony do wiadomości zawiera złośliwe oprogramowanie, którego zadaniem jest przechwycenie danych wrażliwych np. loginu i hasła do logowania się do kanałów bankowości elektronicznej.

W związku z tym, klienci powinni zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z poczty. Nie powinno otwierać załączników do wiadomości mailowej nadesłanej od dotychczas nieznanej osoby, spoza listy kontaktów, a w przypadku otrzymania wiadomości racjonalnie podejść do treści wiadomości dokonując porównania czy wiadomość ma odzwierciedlenie z faktycznymi działaniami np. dokonanie zakupu, sprzedaż produktu.

Previous Smartfon do 500 zł
Next Wypadek z udziałem motocyklisty

Może to Ci się spodoba

Rybnik na Sygnale 0 Comments

21-letni nożownik usłyszał zarzuty AKTUALIZACJA

Rybniccy kryminalni przy wsparciu grupy szybkiego reagowania zatrzymali 21-letniego mieszkańca Rybnika, który w nocy z piątku na sobotę ranił nożem trzy osoby. Podejrzany usłyszał dziś zarzut usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia

Rybnik na Sygnale 0 Comments

Areszt i dozór za pobicie, uszkodzenie ciała i groźby

Bezpośrednio po zgłoszeniu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy, zatrzymali 26-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała i kierowanie gróźb karalnych wobec młodego rybniczanina. Okazało się, że sprawca wraz ze swoja konkubiną

Rybnik na Sygnale 0 Comments

KRYMINALNI ZATRZYMALI WŁAMYWACZA

Policjanci z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do skupu złomu. Podejrzany usłyszał już zarzuty i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź