Rolki dla dzieci

Rolki dla dzieci

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie zawsze jednak wiedzą, co robić na dworze, dlatego też rodzice powinni pomóc im w organizacji zabaw poza domem. Najlepiej, jeśli będzie to aktywność fizyczna, która wesprze dziecięcy organizm i pozwoli mu prawidłowo się rozwijać. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup łyżworolek, na których dziecko nie tylko będzie mogło jeździć samemu, ale też z przyjaciółmi czy właśnie z rodzicami. Jakie rolki dla dzieci najlepiej kupić?

Podarowanie dziecku rolek to doskonała metoda na zainteresowanie go sportem. Pierwsze etapy nauki jazdy mogą być trudne dla dziecka, bowiem nie jest to najprostsza aktywność fizyczna, jednak jeśli nauka będzie połączona z zabawą, to z pewnością młody rolkarz bardzo szybko załapie reguły rządzące skatingiem. Kiedy zacząć uczyć pociechę jazdy na rolkach? Najlepiej wziąć pod uwagę predyspozycje dziecka, jednak ogólnie przyjmuje się, że czterolatek jest już gotowy na stawianie pierwszych kroków na rolkach. Co warto wiedzieć o modelach dla dzieci, aby zaopatrzyć młodego rolkarza w dobry sprzęt?

Rolki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę cenę. W supermarketach dostępne są rolki już za około sto złotych, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. O wiele lepiej wydać więcej pieniędzy i ofiarować dziecku porządny sprzęt, który nie tylko tak szybko nie ulegnie zniszczeniu, ale też będzie lepszy dla zdrowia pociechy. Nie można bowiem zapominać, że stopa dziecka nie tylko stale rośnie, ale też jest bardzo wrażliwa, więc nieodpowiedni but może nawet doprowadzić do urazów, np. kostek. O czym pamiętać, kupując rolki dla dzieci?

  1. Rodzaj – w sklepach sportowych jest mnóstwo rolek, od rekreacyjnych po hokejowe. Jednak dla dzieci najlepsze będą rolki regulowane, które można rozszerzać, dzięki czemu dziecko może z nich korzystać przez kilka sezonów. Ponadto można także zaopatrzyć się w rolki dla dzieci z wymienną płozą, które w zimie można zamienić w łyżwy.
  2. But – w przypadku rolek dziecięcych niezwykle istotna jest skorupa buta. Może być miękka lub twarda, choć dzieciom poleca się przede wszystkim rolki z miękkim butem. Nie tylko są wygodniejsze, ale też zapewniają lepszą wentylację stopy.
  3. Kółka – podobnie jak w rolkach dla dorosłych także w rolach dziecięcych niezwykle ważne są kółka. Powinny być poliuretanowe, a nie plastikowe, bowiem plastik szybko ulega zniszczeniu. Mniejsze kółka są przeznaczone dla początkujących rolkarzy, większe dla nieco bardziej obeznanych młodych skaterów. Na początek warto też postawić na kółka raczej miękkie niż twarde, które są bardziej przyczepne i lepiej amortyzują drgania.
  4. Łożyska – zazwyczaj oznaczane są symbolem ABEC oraz nieparzystą cyfrą od 1 do 9. Dzieciom poleca się łożyska ABEC1 lub ABEC3.
  5. Ochraniacze – dziecko zawsze należy doposażyć w specjalne ochraniacze (na łokcie, kolana, nadgarstki) i kask, aby zadbać o jego bezpieczeństwo. Wywrotki na rolkach są nieuniknione, dlatego nie warto na ochraniaczach oszczędzać.

Najlepsze rolki dziecięce

Wybór rolek dla dzieci nie jest prosty, jednak zawsze powinno się dokonywać ich zakupu wraz z pociechami. Najlepsze rolki to bowiem takie, które nie tylko pasują rozmiarowo, ale też są atrakcyjne wizualnie dla dziecka, dzięki czemu będzie chciało regularnie na nich jeździć. Rolki dla dzieci muszą być też wygodne i nie uciskać ani z przodu, ani na pięcie, dlatego przed zakupem dziecko powinno je przymierzyć. Warto kupować produkty sprawdzonych marek, np. Nils Extreme, Spokey czy Rollerblade.

Dzieci uwielbiają zabawy outdoorowe, dlatego bez wątpienia będą zachwycone prezentem w postaci rolek. W sklepach nie brakuje rolek regulowanych czy z wymienną płozą, idealnych dla młodych skaterów. Rolki dla dzieci powinny być wygodne, dobrze stabilizować kostkę i mieć ciekawy design, który zachęci pociechy do systematycznych treningów.

Previous Podejrzany o kradzież rozbójniczą w rękach rybnickich policjantów
Next Nadmierna prędkość przyczyną wypadku

Może to Ci się spodoba

Aktywność fizyczna jednym z gorących internetowych tematów stycznia

Na początku roku liczba osób odwiedzających kluby fitness drastycznie się zwiększa. To efekt ambitnych postanowień noworocznych. Ten trend widać także w mediach społecznościowych. Od września do początku stycznia na ten temat pojawiło się

Elektroniczne turnieje śledzą setki tysięcy polskich fanów

Branża e-sportu rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Przychody przekraczają 10 mln dol. i rosną o kilkanaście procent rocznie. Elektroniczne rozgrywki śledzi tysiące fanów, a ich liczba szybko się zwiększa. Skala zainteresowania przyciąga

Internauci żywo dyskutują o sporcie osób niepełnosprawnych

W czerwcu i lipcu na temat sportu osób niepełnosprawnych pojawiło się 4,2 tys. informacji w prasie, telewizji, radiu, internecie i mediach społecznościowych. Blisko połowa z nich dotyczyła zbliżających się igrzysk paraolimpijskich, które będą miały

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź