Jak rozliczyć PIT przez Internet. Program PIT 2017

Jak rozliczyć PIT przez Internet. Program PIT 2017

Do końca kwietnia każdego roku mamy czas na rozliczenie podatków z urzędem skarbowym. Możemy to zrobić w tradycyjny sposób, wypełniając deklarację PIT wraz z załącznikami w formie papierowej  lub zdecydować się na rozliczanie PIT przez Internet, co ułatwi nam program PIT 2017. Na stronach wielu firm, zajmujących się na co dzień podatkami i finansami można znaleźć bezpłatne i łatwe w obsłudze programy służace do rozliczenia zobowiązań podatkowych.

Żeby rozliczyć podatki zarówno w jednej jak i w drugiej formie,osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej muszą przygotować swoje dane osobowe, PESEL oraz wysokość dochodów, przychodów i kwoty odprowadzonych zaliczek.Wszystkie wymienione dane otrzymamy do końca lutego od naszych pracodawców – w formie PIT 11, z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jako PIT 11A, a także biur maklerskich  – na druku PIT 8C. Nie dotyczy to osób, które  prowadzą swoją działalność gospodarczą. W tym przypadku, przedsiębiorca sam odpowiada za prowadzenie ewidencji  przychodów, które osiągnął w danym roku podatkowym oraz  za odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy.

Ponad wymienione informacje w rozliczeniu online program PIT 2017  zapyta o dokładną kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu podatkowym za poprzedni rok. Stanowi ona część  tzw. „danych autoryzacyjnych”, które zastępują kwalifikowany podpis elektroniczny. Program PIT 2017 to niezwykle łatwe narzędzie również dla osób nie mających z podatkami na co dzień nic wspólnego. Kreator deklaracji PIT wbudowany w program umożliwia wybór odpowiedniego dla podatnika  formularza PIT wraz z załącznikami  w oparciu o odpowiedzi udzielone na kilka prostych i zrozumiałych pytań. Dzięki temu nie musimy mieć obaw, czy składamy zeznanie podatkowe na właściwej deklaracji. Zanim jednak zdecydujemy się na wybrany program, koniecznie upewnijmy się,czy dysponuje aktualną bazą wiedzy i formularzy PIT. Dzięki PFR rozliczenie PIT online będzie jeszcze łatwiejsze!

W połowie marca Ministerstwo Finansów uruchamia po raz kolejny usługę wstępnie wypełnionej  deklaracji podatkowej (skrót od „Pre-Filled Tax Return”) Usługa ułatwiająca rozliczenie roczne jest kierowana do podatników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i składają do urzędu skarbowego deklaracje PIT 37 lub  PIT 38. Program PIT 2017 (rekomendujemy PITax.pl) jest zintegrowany z platformą Ministerstwa Finansów e-deklaracje i umożliwia skorzystanie z usługi  PFR.  Daje to sporą  oszczędność czasu, z uwagi na to, że informacje takie jak osiągnięte dochody, dane podatnika, kwoty odprowadzonych zaliczek na podatek są już wpisane w odpowiednie pola dokumentu.

Jeśli boimy się rozliczenia podatku w wersji elektronicznej, albo nie korzystamy z ulg i nie przekazujemy 1% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego, uważamy, że program PIT 2017  nie zabezpiecza naszych danych, możemy poprosić  pracodawcę o to, żeby złożył zeznanie podatkowe  w naszym imieniu. Żeby tak się stało, koniecznie w nieprzekraczalnym terminie do 10 stycznia  musimy dostarczyć pracodawcy wypełnioną deklarację PIT-12, Pracodawca może rozliczyć PIT pracownika w przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę, pracę nakładczą, pozostających w spółdzielczym stosunku pracy lub stosunku służby.

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

Previous Policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol, tytoń i papierosy
Next Zbiórka krwi przed rybnicką komendą – policjanci zapraszają

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tragiczny finał imprezy

Podczas imprezy na prywatnej posesji doszło do tragicznego zdarzenia. Eksplozja petardy doprowadziła do śmierci 23-latka i zranienia o rok starszego mężczyzny. Rybniccy śledczy, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają przyczyny i okoliczności

Wiadomości 0 Comments

10. TOUR DE RYBNIK Z RYBNICKIMI POLICJANTAMI

W miniony weekend odbyła się 10 edycja wyścigu kolarskiego Tour de Rybnik. Impreza została objęta patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku. Policjanci drogówki czuwali nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem wyścigu.

Wiadomości 0 Comments

Smartfon do 500 zł

Wiele osób zastanawia się, czy możliwy jest zakup dobrego smartfona za kwotę nie większą niż 500 złotych. Nie każdy chce bowiem wydawać majątek na nowy telefon. Czy taki budżet pozwala

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!