Jak rozliczyć PIT przez Internet. Program PIT 2017

Jak rozliczyć PIT przez Internet. Program PIT 2017

Do końca kwietnia każdego roku mamy czas na rozliczenie podatków z urzędem skarbowym. Możemy to zrobić w tradycyjny sposób, wypełniając deklarację PIT wraz z załącznikami w formie papierowej  lub zdecydować się na rozliczanie PIT przez Internet, co ułatwi nam program PIT 2017. Na stronach wielu firm, zajmujących się na co dzień podatkami i finansami można znaleźć bezpłatne i łatwe w obsłudze programy służace do rozliczenia zobowiązań podatkowych.

Żeby rozliczyć podatki zarówno w jednej jak i w drugiej formie,osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej muszą przygotować swoje dane osobowe, PESEL oraz wysokość dochodów, przychodów i kwoty odprowadzonych zaliczek.Wszystkie wymienione dane otrzymamy do końca lutego od naszych pracodawców – w formie PIT 11, z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jako PIT 11A, a także biur maklerskich  – na druku PIT 8C. Nie dotyczy to osób, które  prowadzą swoją działalność gospodarczą. W tym przypadku, przedsiębiorca sam odpowiada za prowadzenie ewidencji  przychodów, które osiągnął w danym roku podatkowym oraz  za odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy.

Ponad wymienione informacje w rozliczeniu online program PIT 2017  zapyta o dokładną kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu podatkowym za poprzedni rok. Stanowi ona część  tzw. „danych autoryzacyjnych”, które zastępują kwalifikowany podpis elektroniczny. Program PIT 2017 to niezwykle łatwe narzędzie również dla osób nie mających z podatkami na co dzień nic wspólnego. Kreator deklaracji PIT wbudowany w program umożliwia wybór odpowiedniego dla podatnika  formularza PIT wraz z załącznikami  w oparciu o odpowiedzi udzielone na kilka prostych i zrozumiałych pytań. Dzięki temu nie musimy mieć obaw, czy składamy zeznanie podatkowe na właściwej deklaracji. Zanim jednak zdecydujemy się na wybrany program, koniecznie upewnijmy się,czy dysponuje aktualną bazą wiedzy i formularzy PIT. Dzięki PFR rozliczenie PIT online będzie jeszcze łatwiejsze!

W połowie marca Ministerstwo Finansów uruchamia po raz kolejny usługę wstępnie wypełnionej  deklaracji podatkowej (skrót od „Pre-Filled Tax Return”) Usługa ułatwiająca rozliczenie roczne jest kierowana do podatników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i składają do urzędu skarbowego deklaracje PIT 37 lub  PIT 38. Program PIT 2017 (rekomendujemy PITax.pl) jest zintegrowany z platformą Ministerstwa Finansów e-deklaracje i umożliwia skorzystanie z usługi  PFR.  Daje to sporą  oszczędność czasu, z uwagi na to, że informacje takie jak osiągnięte dochody, dane podatnika, kwoty odprowadzonych zaliczek na podatek są już wpisane w odpowiednie pola dokumentu.

Jeśli boimy się rozliczenia podatku w wersji elektronicznej, albo nie korzystamy z ulg i nie przekazujemy 1% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego, uważamy, że program PIT 2017  nie zabezpiecza naszych danych, możemy poprosić  pracodawcę o to, żeby złożył zeznanie podatkowe  w naszym imieniu. Żeby tak się stało, koniecznie w nieprzekraczalnym terminie do 10 stycznia  musimy dostarczyć pracodawcy wypełnioną deklarację PIT-12, Pracodawca może rozliczyć PIT pracownika w przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę, pracę nakładczą, pozostających w spółdzielczym stosunku pracy lub stosunku służby.

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

Previous Policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol, tytoń i papierosy
Next Zbiórka krwi przed rybnicką komendą – policjanci zapraszają

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Potrącenie pieszych w Niedobczycach

Wczoraj na ulicy Górnośląskiej doszło do potrącenia dwóch starszych osób. Poszkodowani przechodzili przez przejście dla pieszych. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Apelujemy do uczestników ruchu o rozwagę i ostrożność na

Wiadomości 0 Comments

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Policjanci z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wczorajszego wypadku, do którego doszło na ulicy Rudzkiej. Po zderzeniu motocykla z samochodem osobowym, do szpitala z licznymi złamaniami został przetransportowany kierujący

Wiadomości 0 Comments

TOUR DE POLOGNE W RYBNIKU I POWIECIE RYBNICKIM

We wtorek 1 sierpnia br. ulicami Rybnika oraz Powiatu Rybnickiego przebiegać będzie trasa IV etapu, 74. międzynarodowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W związku z organizacją wyścigu należy spodziewać się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!