Śledzenie telefonu – czy to możliwe?

Śledzenie telefonu – czy to możliwe?

Wiele osób pewnie nie raz myśli sobie o tym czy da się sprawdzić, gdzie znajduje się partnerka czy partner. Rodzice w wielu przypadkach zastanawiają się, gdzie znajdują się dzieci, gdy nie wracają do domu. Czy więc rzeczywiście śledzenie telefonu obecnie będzie możliwe? Jeśli tak to w jaki sposób można to zrobić? Jakie są dostępne rozwiązania, po które będzie można sięgnąć? 

Czy śledzenie telefonu jest możliwe?

Pojęcie telefonu może mieć dwuznaczny charakter, ponieważ pod tym kryć sie może urządzenie z jakiego dana osoba korzysta ale również numer telefonu, który związany jest z kartą SIM. Śledzenie karty SIM nie będzie możliwe, jest to wyłącznie opcja, z której ewentualnie skorzystać moga operatorzy na wniosek organów ścigania. Kartę SIM można jednak szybko przełożyć do innego urządzenia i przy śledzeniu telefonu w formie urządzenia może się okazać, że nie zlokalizujemy numeru, bo ten będzie już w innym urządzeniu.

Śledzenie urządzenia

Śledzenie urządzenia samo w sobie jest możliwe na dwa sposoby. Jedna opcja związana jest z numerem IMEI, który posiada każde urządzenie. Jeśli chodzi o numer IMEI na jego podstawie będzie można zlokalizować telefon po tym jak łączy się z różnymi stacjami bazowymi, które należą do operatora. W ten sposób można zlokalizować urządzenie z dokładnością do 50 metrów w terenie zabudowanym i z dokładnością do 300 metrów w terenie wolnym. Jednocześnie jednak dostęp do takich danych nie będzie prosty do uzyskania, nie każdy więc będzie miał możliwość, by tak sprawdzić gdzie się urządzenie znajduje.

Śledzenie urządzenia

Druga możliwość to śledzenie samego urządzenia, co będzie dotyczyć przede wszystkim smartfonów. Takie urządzenia będzie bowiem można śledzić dzięki nadajnikom GPS, które się w tych urządzeniach znajdują. Na tej podstawie możliwe będzie sprawdzenie położenia urządzenia pod warunkiem, że wcześniej zainstaluje się na nim specjalną aplikację. Dlatego do rzeczywistego śledzenia telefonu będzie trzeba mieć zgodę jego właściciela a to właśnie jego wiedzy o tym śledzeniu w wielu przypadkach chce się uniknąć. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat lokalizacji telefonu – Sprawdź więcej na http://esledzenie.pl/k,qyee

Śledzenie telefonu jest więc możliwe, ale nie będzie zadaniem prostym do zrealizowania, a jednocześnie musimy się liczyć z tym, że pod kątem moralnym również warto to rozpatrywać. Jeśli chodzi o same kwestie praktyczne związane ze śledzeniem urządzeń jest to do zrealizowania i warto taka opcję wykorzystać np, jeśli chce się kontrolować dzieci, czy mieć wiedzę gdzie znajduje się osoba starsza, którą ma się po opieką. W takich sytuacjach opcję ta warto wykorzystywać.

Previous Poszukujemy ofiar oszustów
Next Ranking telewizji internetowych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

10. TOUR DE RYBNIK Z RYBNICKIMI POLICJANTAMI

W miniony weekend odbyła się 10 edycja wyścigu kolarskiego Tour de Rybnik. Impreza została objęta patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku. Policjanci drogówki czuwali nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem wyścigu.

Wiadomości 0 Comments

RYBNICKA PIELGRZYMKA WYRUSZYŁA BEZPIECZNIE

Dzisiaj na kilku rybnickich skrzyżowaniach ruchem kierowali policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy. Powodem było zabezpieczenie przejścia 72. Pieszej Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Policjanci dbali zarówno o bezpieczeństwo

Wiadomości 0 Comments

PIKNIK NA KAMPUSIE Z MUNDUROWYMI

Policjanci z rybnickiej komendy wzięli udział w pikniku rodzinnym, który odbył się na Kampusie. Mali rybniczanie mieli okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz z bliska zobaczyć sprzęt, jakiego policjanci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!